Řada ertologických DVD


        Výsledkem postupující digitalizace dat (viz příspěvek 0654) je nová řada DVD. Vzhledem k objemu dat, především obrázků s velkým rozlišením, dokumentárních a jiných filmů, byla přijata nová koncepce prezentace ertologických dat.
       LIGHT VERSION je soubor dat, obsahující všechny odpřednášené i neodpřednášené, ale předané příspěvky na všech ertologických akcích včetně obrazové dokumentace v rozsahu náhledů obrázků. Tato verze je průběžně aktualizována na webových stránkách a každý rok u příležitosti ERCONU vychází na CD jako ERTOLOGY (aktuální rok) a je na tomto setkání rovněž distribuována jednotlivým účastníkům. Toto CD je systémově řazeno do publikace Ertar Elektronik Encyklopedy, kde průběžně nahrazuje a aktualizuje toto CD z předchozího roku.
       FULL SIZE VERSION obsahuje vše, co předchozí verze. Navíc jsou doplněny všechny dostupné obrázky ve velkém rozlišení, další doplňující informace které nejsou uveřejněny na webu, poznámky z výzkumů a hlavně všechny ertologické filmy uvedené na akcích. V této verzi jsou rovněž obsaženy všechny reportáže a dokumenty z jednotlivých kongresů tak, jak tam byly pořízeny ertology, kteří je následně dali k dispozici pro ostatní účastníky akcí. Tato verze dat je určena jako kompletní konferenční a studijní materiály pro odbornou ertologickou práci účastníků kongresů. Tato verze se vzhledem k rozsahu nedistribuje. Nelze ji nikde objednat. Získat ji lze (snad) pouze přes osobní kontakty s ertology.