Byšičky 6.10.2007

        V souladu se závěry 22.ertologického kongresu v minulém roce došlo k rozdělení společné akce na dvě, samostatná, tematicky oddělená setkání. Jedno, věnované srazu čtenářů Světelných roků a filmové tvorbě se mělo uskutečnit 5.-7.10.2007 na Semerinku. Šéfredaktor SR plánoval rozsáhlou akci s programem ve dvou sálech, zvlášť pro dospělé a zvlášt s pohádkami pro děti. Konaní této velké akce bylo však podmíněno naplněním kapacity penzionu. Zájem byl však oproti původním plánům a očekávání organizátorů tak malý, že byl rozsah akce upraven a celé setkání bylo přesunuto do Byšiček.

        Nakonec tato změna akci zřejmě prospěla. Odehrála se v komorním prostředí, všichni měli dostatek místa na posezení, dostatek chutné potravy i nápojů. Šéfredaktor odvedl pořádný kus práce, když zabezpěčil a naplnil velmi bohatý program ke spokojenosti všech zůčastněných. I další účastníci akce se značnou měrou podíleli na hladkém průběhu akce jednak tím, že přijeli, tím, že dávali najevo že se dobře baví a v neposlední řadě svým podílem na materiálním zabezpečení, ať už například tradičnímu buřty (šéfredaktor) nebo skvělým koláček se stylovou ozdobou (Yvka a Lucka).

Z programu vyjímáme:

11:25 zahájení, vyhlášení soutěže, poděkování sponzorům
13:07 přestávka na oběd
13:40 předání p-verze Světelných roků 2007
15:24 vzpomínkové pásmo (16 minut), příjezd Lukáše, hromadné foto, pojídání borůvkového a výtečného dortu s nápisem Readercon 2007
16:12 Bláznivý železničář (krátkometrážní horror, ČR, 2006) – 11 minut
17:26 přestávka
17:53 předání e-verze Světelných roků 2006
17:54 reklama na e-verzi Světelných roků 2007 + objednávky odběratelů
20:00 přestávka na večeři – opékání buřtů
21:10 trailery – 15 minut
00:45 ukončení conu, odjezd účastníků


Soutěž o originální DVD Starman

„Kdo bude nejblíže svým tipem počtu odpromítaných minut?“

Vítěz: Karel Kocourek

        Jak už jsme se zmínili v programu, bylo součástí i rozdávání e-verze SR. Redakční rada později tento čin projednala a shodla se na zavedení další verze SR, a to ztv. "web-verze", tedy verze SR pro webové stránky a tak máte možnost se na tuto verzi podívat i vy.


Pozn. Zatím je na internetových stránkách ambasády pouze rok 2007. Pokud bude ze strany čtenářů zájem, bude redakce SR pracovat na rozšíření tohoto materiálu.